سیستم عاملاندروید

گوشی های مجهز به اسنپدراگون 888، سه به روزرسانی Android را دریافت می‌کنند

معضل به روزرسانی در سیستم عامل اندروید سال‌ها است که پا بر جاست، اما حالا کوالکام و گوگل کمی شرایط به روزرسانی گوشی های مجهز به سیستم عامل اندروید را بهبود بخشیده‌اند.

پروژه Google’s Treble از سال 2017 با هدف تسریع در به روزرسانی های اندروید با مدولاسیون چارچوب اصلی سیستم عامل اندروید از طریق سفارشی سازی OEM ارائه شده است. اکنون، گوگل و کوالکام در حال همکاری برای کمک به تلفن های مجهز به چیپست های اسنپدراگون 888 هستند تا حداکثر 4 نسخه سیستم عامل Android (نسخه پیشفرض نصب شده بر روی گوشی + 3 به روزرسانی سیستم عامل) و 4 سال به روزرسانی امنیتی را دریافت کنند.

گوشی های مجهز به اسنپدراگون 888، سه به روزرسانی Android را دریافت می‌کنند

با معرفی پردازنده اسنپدراگون 888 کوالکام، پروژه Treble سیستم عامل، و پشتیبانی جدید امنیتی را که یک تغییر اساسی در سیاست های بروزرسانی نرم افزار است، به ارمغان می‌آورد. در ماه اوت، سامسونگ اعلام کرد که سری Note20 سه به روزرسانی عمده سیستم عامل اندروید را دریافت می‌کنند. درحال حاضر گوشی های Pixel متعلق به خود Google با سه سال بروزرسانی سیستم عامل و وصله های امنیتی همچنان در دنیایی اندروید بی رقیب هستند.


گوگل ادعا می‌کند همه چیپست های کوالکام که در دستگاه های دارای اندروید 11 به کار گرفته می‌شوند، از پشتیبانی نرم افزاری گسترده بهره مند می‌شوند. بغیر از کوالکام هنوز خبری از استفاده این پروژه در چیپست های دیگر نیست. ما همچنین در مورد آمار نصب اندروید 10 اطلاعاتی کسب کردیم که 667 میلیون کاربر فعال را نشان می‌دهد، 82 درصد این کاربران اندروید 10 را مستقیماً به صورت OTA روی دستگاه خود نصب کرده اند.

منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا