موبایلآیفونسامسونگشیائومیهواوی

سامسونگ دوباره به پرفروش ترین برند جهان تبدیل شد، شیائومی اپل را کنار زد

طبق گزارش 3 موسسه تحقیقاتی آی دی سی، کانترپوینت و کانالیس، سامسونگ دوباره به پرفروش ترین برند تبدیل شده و شیائومی نیز اپل را پشت سر گذاشته است.

براساس گزارش های Counterpoint سامسونگ پس از اینکه در یک چارک جایگاه خود را به هواوی واگذار کرد، دوباره به پرفروش ترین برند گوشی هوشمند در جهان تبدیل شده است. این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که سامسونگ بالاترین ارقام درآمد سه ماهه خود را تا کنون کسب کرده.شرکت مذکور اعلام کرده است که یکی از دلایل این موفقیت رشد بازار گوشی های هوشمند بوده.

حدوده سه ماه پیش هواوی توانست برای اولین بار در طول تاریخ فعالیتش به بزرگترین تولید کننده تلفن همراه تبدیل شود. یکی از دلایل موفقیت این شرکت بازگشایی دوباره فروشگاه ها در چین بود. شرکت ذکر شده به دلیل برخورداری از چنین موقعیتی درحالی که اغلب فروشگاه های جهان ناچار به تعطیل شدن بودند، توانست به چنین موفقیتی دست پیدا کند.
طبق برآورده های کانترپوینت، تعداد گوشی های عرضه شده توسط هواوی با افت 7 درصدی فصلی و افت ۲۴ درصدی سالانه مواجه شده. در همین بازه سامسونگ توانسته نسبت فصل گذشته 47 درصد گوشی بیشتری به‌فروش برساند.

شیائومی برای اولین بار در چند سال گذشته توانست رتبه سوم را بدست آورد و برای اولین بار با رشد 46 درصدی از اپل پیشی گرفت. این بی شک افتخار بزرگی برای شرکت فوق محسوب می شود و نشان دهنده محبوبیت روز افزون آن است.

سامسونگ دوباره به پرفروش ترین برند جهان تبدیل شد، شیائومی اپل را کنار زد

در عوض، عرضه محصولات اپل نسبت به سال گذشته تا 7 درصد کاهش داشته. این موضوع می‌تواند ناشی از تاخیر در معرفی و عرضه خانواده آیفون 12 باشد.

در سه‌ ماهه‌ی سوم ۲۰۲۰ که بازه‌ی جولای تا سپتامبر را شامل می‌شود، پنجمین، ششمین و هفتمین جایگاه به برندهای اوپو، ویوو و ریلمی تعلق گرفته. البته آی دی سی و کانالیس اعتقاد دارند که جایگاه پنجم در اختیار ویوو است. با این حال هر سه این برند ها متعلق به BBK Electronics می‌باشند . اگر مجموع فروش BBK Electronics را محاسبه کنیم، مقدار آن از فروش هواوی بیشتر و تقریبا مساوی با سامسونگ می‌شود.

منبع : THEVERGE

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا