موبایلسامسونگسخت افزار

سنسور ISOCELL Vizion 33D سامسونگ می‌تواند اشیا را با سرعت 120 فریم بر ثانیه در فاصله 5 متری ردیابی کند.

سامسونگ در تلاش است با اضافه کردن قابلیت های جذاب به سنسور های خود سهم خود را در بازار سنسور های موبایل افزایش دهد. حالا اطلاعات جدیدی از سنسورISOCELL Vizion 33D سامسونگ منتشر شده است.

سنسور جدید ISOCELL Vizion 33D سامسونگ سنسور سه بعدی زمان پرواز (ToF) است که می‌تواند محاسبه دقیق داده ها از راه دور را فراهم کند و اشیا fast را که به سرعت حرکت می‌کنند‌، برای اهداف فوکوس خودکار سریع تر و بوکه ویدیویی دنبال کند. این سنسور می‌تواند نقشه های عمقی با وضوح 640 480 پیکسل تولید کند. سنسور جدید سامسونگ قادر است فواصل بین 0.2 متر و تا 5 متر (16 فوت) را با وضوح 10 یا 12 بیتی اندازه گیری کند. همچنین برای ردیابی سوژه با تأخیر کم توانایی دنبال کردن سوژه با سرعت 120 فریم را داراست.

سنسور جدید Vizion 33D ToF سامسونگ می‌تواند اشیا را با سرعت 120 فریم بر ثانیه در فاصله 5 متری ردیابی کند.

سنسور جدید ISOCELL Vizion 33D هنگامی که به عنوان فوکوس کمکی خودکار استفاده شود، به 200 میلی وات نیرو نیاز دارد (هم برای حسگر و هم برای روشنایی مادون قرمز). برای ردیابی مداوم سوژه در صورت لزوم، مثلاً در بازی های AR و ارائه ویدئو بوکه، این ویژگی مصرف باتری تا 400 میلی وات افزایش می‌دهد، اما انتظار نمی‌رود این قابلیت به سرعت باتری را تخلیه کند.

فناوری Deep Trench Isolation که بخشی از سنسور ISOCELL است، فاصله بین پیکسل ها را کاهش می دهد، که به سنسور کمک می‌کند تا سوژه را از پس زمینه جدا کند. از سنسور Vizion 33D می‌توان برای شناسای چهره، امنیت بیشتر برنامه های پرداخت آنلاین و باز کردن قفل تلفن استفاده کرد، بنابراین ممکن است این سنسور را در کنار دوربین سلفی مشاهده کنید، نه در قاب پشتی.

سنسور جدید Vizion 33D ToF سامسونگ می‌تواند اشیا را با سرعت 120 فریم بر ثانیه در فاصله 5 متری ردیابی کند.

سامسونگ قبلاً از یک سنسور ToF در Galaxy S20 Ultra استفاده کرده است. انتظار می‌رود با افزودن سنسور جدید خود به تلفن های هوشمند آینده عملکرد این دستگاه ها را  ارتقا دهد. در حال حاضر، سونی با تولید 50٪ سنسور های بازار، بزرگترین تولید کننده سنسور های ToF است.

منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا