موبایلاندرویدسیستم عاملوانپلاس

وان پلاس اعلام کرد رابط کاربری OxygenOS 13 به اندروید خام نزدیک خواهد بود

وان پلاس با تایید عرضه جهانی وان پلاس 10 پرو در اواخر ماه مارس، اعلام کرد که ادغام رابط کاربری کالر او اس و اکسیژن او اس منتفی است و کماکان اکسیژن او اس را با هدف نزدیک کردن این رابط کاربری به اندروید خام توسعه می‌دهد.

وان پلاس تأیید کرده است که رابط کاربری OxygenOS 13 به اندروید خام نزدیک تر خواهد شد. این تصمیم بر اساس بازخورد کاربران به OxygenOS 12 است که سال گذشته معرفی شد. پیش از این وان پلاس به دلیل تصمیم ادغام اکسیژن او اس با رابط کاربری ColorOS اوپو از سمت کاربران به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

طبق گفته وان پلاس، OxygenOS و ColorOS همچنان کد بیس مشترکی خواهند داشت، اما ویژگی‌های متمایز با تجربه کاربری نزدیک به آنچه کاربران وان پلاس انتظار دارند، باقی خواهند ماند. برای OxygenOS، این به معنای بازگشت به ظاهر ساده و خالص اندروید است. رابط کاربری OxygenOS 13 اواخر امسال با اندروید 13 منتشر خواهد شد.

در ادامه وان پلاس اعلام کرده که OnePlus 10 Pro که تاکنون به صورت محدود در چین عرضه شده است اما تا پایان ماه مارس به صورت جهانی عرضه می‌شود.

در نهایت، آنطور که از شواهد پیداست، OnePlus در آینده بیشتر با Oppo همکاری خواهد کرد. این شرکت اعلام کرد که اکنون یک برند فرعی مستقل از Oppo است و از منابع تحقیق و توسعه و فناوری Oppo در عین ارائه نرم افزار و با توجه به خواسته کاربران خود بهره خواهد برد.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا