مایکروسافتسیستم عاملویندوز

مایکروسافت سرانجام پشتیبانی از برنامه های x64 را به Windows on Arm آورد

مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که هم اکنون شبیه سازی x64 برای ویندوز در Arm Insiders در دسترس است.

مایکروسافت برای اولین بار در سال 2018 با پشتیبانی از معماری Arm، در ویندوز را بر روی لپ‌تاپ های Arm و کانورتیبل های مشترک با شرکای خود راه اندازی کرد. این پلتفرم همچنین برنامه های 32 بیتی x86 را شبیه‌سازی می‌کرد، اما یک ویژگی از دست رفته، پشتیبانی شبیه سازی برنامه های x64 بود.

 پشتیبانی از برنامه های x64 همین حالا در دسترس است

خوشبختانه، شرکت ردموندی به تازگی اعلام کرده است که هم اکنون شبیه سازی x64 برای ویندوز در Arm Insiders در دسترس است. پشتیبانی از Windows Insiders در کانال Dev و بیلد 21277 ارائه می‌شود.

مایکروسافت سرانجام پشتیبانی از برنامه های x64 را به Windows on Arm آورد

مایکروسافت خاطرنشان می‌کند که شما می توانید برنامه های x64 را از فروشگاه Windows یا هر مکان دیگری نصب کنید، در حالی که همین الان کاربران می‌توانند برنامه های x64 مانند Rocket League ،Autodesk Sketchbook و نسخه x64 Google Chrome را امتحان کنند.

ناگفته نماند که کاربران باید در این مقطع انتظار چند مسئله را داشته باشند، با توجه به اینکه این یک نسخه پیش نمایش است نه یک نسخه بدون مشکل. ممکن است برنامه های x64 مورد علاقه کاربران به درستی کار نکنند. پشتیبانی نکردن از برنامه های x64 در یکی از بزرگترین معایب در Windows on Arm بوده است. در هرحال اپل زودتر از مایکروسافت پشتیبانی از برنامه های x64 را در Macbooks و Mac Mini ارائه کرد.

منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا