سیستم عامل

مایکروسافت در حال تلاش برای اجرای مستقیم اپلیکیشن‌های اندرویدی بر روی ویندوز است

به گفته زک باودن، یکی از نویسندگان رسانه Windows Central، مایکروسافت به دنبال راهی برای اجرای مستقیم برنامه‌های اندرویدی در ویندوز برای سال ۲۰۲۱ است.

در حال حاضر امکان اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در رایانه‌های ویندوز 10 به لطف شبیه سازهایی مانند Bluestacks وجود دارد؛ اما ظاهراً مایکروسافت قصد دارد تا نیاز به این شبیه سازها را قطع کند و پشتیبانی از برنامه‌های اندروید را مستقیماً به ویندوز بیاورد.

زک باودن، یکی از نویسندگان رسانه Windows Central، گزارش داده که مایکروسافت در حل تست و بررسی قابلیتی برای اجرای مستقیم برنامه‌های اندروید در ویندوز برای سال ۲۰۲۱ است. به طور خاص، او معتقد است که این قابلیت از طریق مایکروسافت استور در دسترس قرار خواهد گرفت.

اندروید

هنوز هیچ صحبتی در مورد نحوه چگونگی اجرای دقیق این کار توسط مایکروسافت وجود ندارد.

آیا این قابلیت در ویندوز با معماری ARM قرار خواهد گرفت؟

در مورد این سوال متاسفانه جواب دقیقی وجود ندارد. اما احتمالا بله، زیرا اکثر اپلیکیشن‌های اندرویدی بر پایه معماری ARM توسعه یافته‌اند. البته در این بین بسیاری از برنامه‌ها همانند اوبر و جیمیل برای اجرا شدن به گوگل پلی احتیاج دارند، اما مشخص نیست که آیا اصلا مایکروسافت قصد ارائه این مجموعه را دارد یا نه. سایر سیستم عامل‌هایی که سازگاری برنامه‌های بومی اندروید را ارائه می‌دهند (به عنوان مثال Blackberry 10 و احتمالا در آینده نزدیک ویندوز ۱۰) خدمات گوگل پلی را ارائه نداده‌اند.

با این وجود، پشتیبانی از برنامه‌های اندروید در ویندوز ۱۰ می‌تواند مورد استقبال کاربران قرار بگیرد، مخصوصا اینکه macOS از برنامه‌های آیپد و آیفون پشتیبانی می‌کند. امیدواریم این امر باعث شود تا بیش‌تر توسعه دهندگان به سمت ساخت برنامه‌هایی با پشتیبانی از صفحه نمایش های بزرگ‌تر ترغیب شوند.

– بیشتر بخوانید: پیش نمایش نسخه جدید ویندوز ۱۰ خبر از برطرف شدن مشکلات می‌دهد

منبع: androidauthority

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا