موبایلسامسونگ

قابلیت رم پلاس به گلکسی ای ۵۲ افزوده شد

سامسونگ در آخرین آپدیت گلکسی ای ۵۲ قابلیت رم پلاس را به این گوشی محبوب خود آورد.

درحالی که قابلیت رم پلاس یکی از تغییرات برجسته نسخه بتا OneUI 4 بود، اما جز بخشی از برنامه‌های سامسونگ برای ارائه آن در به‌روزرسانی اندروید ۱۲ نیست. سامسونگ این قابلیت را در بسیاری از گوشی‌های مبتنی بر اندروید ۱۱ نظیر گلکسی زد فولد ۳، گلکسی ام ۵۲ فایوجی و گلکسی ای ۵۲ اس و ای ۵۲ فایوجی اضافه کرده است.

اکنون گلکسی ای ۵۲ فورجی نیز به جمع این گوشی‌ها پیوسته است. در واقع ساموسنگ در وصله امنیتی ماه اکتبر ای ۵۳ با شماره مدل A525FXXU4AUI3 علاوه بر رفع ۶۰ آسیب پذیری مختلف، قابلیت رم پلاس را به این گوشی افزوده است.

اگر نمی‌دانید قابلیت رم مجازی چیست (که در گوشی‌های سامسونگ رم پلاس نام دارد)، باید بگوییم این قابلیت به تازگی در بین OEM ها محبوب شده است و به کمک آن بخشی از حافظه گوشی به رم افزوده می‌شود. کاربران حرفه‌ای در گذشته با روت کردن گوشی خود و با استفاده از برنامه‌های مکمل قابلیت مورد بحث را در گوشی خود فعال می‌کردند اما اکنون شرکت‌ها درحال ارائه آن به صورت رسمی هستند.

به کمک این قابلیت هنگامی که حافظه رم شما پر می‌شود یا نیازی به پردازش‌های سنگین برای باز نگه داشتن برنامه‌ها در پس زمینه نیست، قابلیت رم مجازی وارد میدان شده و برای بهبود مدیرت برنامه‌ها، بخشی از حافظه مموری (که البته سرعت بسیار کمتری نسبت به حافظه رم دارد) وظیفه باز نگه داشتن برنامه‌های پس زمینه را برعهده می‌گیرد.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا