موبایلآیفون

آیفون 14 به فیس آیدی زیر نمایشگر مجهز خواهد شد

درحالی که اپل به‌تازگی از خانواده آیفون13 رونمایی کرده و این گوشی‌ها هنوز در اختیار خریداران قرار نگرفته‌اند، افشاگر مطرح محصولات اپل، «مینک-چی کو» اطلاعات تازه‌ای از سری آیفون 14 فاش کرده است که در بین آنها به فیس آیدی زیر نمایشگر نیز اشاره شده.

اگر به خاطر داشته باشید اپل از زمان معرفی آیفون 10 آیفون‌ها را با بریدگی نمایشگر روانه بازار کرده است. جدیدترین محصولات این شرکت یعنی خانواده آیفون 13 نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با همین بریدگی نمایشگر همراه شده‌اند هرچند که ابعاد آن کاهش یافته. حال کو در جدیدترین افشاگری خود مدعی شده است که کوپرتینویی‌ها این روند را در سال آینده تغییر خواهند داد.

آیفون 14 به فیس آیدی زیر نمایشگر مجهز خواهد شد

وی گفته است که اپل قصد دارد با کمک مهندسین خود به فیس آیدی زیر نمایشگر را به آیفون 14 بیاورد. در واقع اینکار به اپل کمک خواهد کرد تا با مخفی کردن این سنسور ها در زیر نمایشگر، تنها از یک پانچ‌هول برای میزبانی از دوربین سلفی استفاده کند. در ادامه نیز گفته شده است که اپل به دلیل بروز بروخی مشکلات از ارائه تاچ آیدی داخل نمایگشر تا سال 2023 امتناع کرده.

البته این تنها به‌روزرسانی بزرگ اپل در آیفون 14 نخواهد بود چرا که تایید شده اپل قصد دارد از یک سنسور 48 مگاپیکسلی بسیار بزرگ در دوربین واید برای حداقل یکی از اعضای خانواده آیفون 14 استفاده کند. استفاده از چنین سنسوری درکنار الگوریتم‌های اپل قطعا به پیشرفت چشمگیر عکسبرداری و فیلمبرداری در آیفون‌ها منتهی خواهد شد.

«مینک-چی کو» همچنین در گوشه‌ای از یادداشت خود عنوان کرده است که این شرکت مستقر در کوپرتینو یک مدل 6.7 اینچی جدید غیر پرو را جاگیزین نسخه مینی خواهد کرد. این مدل احتمالا آیفون 14 مکس نام می‌گیرد. دلیل این امر استقبال ضعیف کاربران از نسخه مینی می‌باشد.

همچنین گفته می‌شود که iPhone SE جدید با پشتیبانی از شبکه 5G در نیمه اول سال 2022 معرفی خواهد شد.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا