آیفونموبایل

آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس به صفحه نمایش 120 هرتز آمولد مجهز خواهند شد

مدتی است که اخبار و شایعاتی درباره این که آیفون 13ها 120 هرتز می‌شوند را شنیده‌ایم و امروز گزارش جدیدی از کشور کره اساساً این موضوع را تأیید می‌کند، ضمن اینکه علاوه بر این اطلاعات جدید جذاب دیگری را نیز در مورد آیفون‌های جدید دریافت کرده‌ایم.

گفته می‌شود که فقط آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس به صفحه نمایش آمولد با نرخ تازه سازی 120 هرتز هستند مجهز خواهند بود.صفحه نمایش این گوشی‌ها توسط سامسونگ ساخته می‌شوند. نه تنها این، بلکه سامسونگ مدارهای چاپی الکترو‌مکانیک سفت و سخت با قابلیت انعطاف پذیری به نام آراف‌پی‌‌سی‌بی(RFPCB) را برای ساخت ایفون‌ها تأمین می‌کند.از این قابلیت برای اتصال صفحه آمولد به برد اصلی استفاده می‌شود. آراف‌پی‌سی‌بی(RFPCB) سفت و سخت است اما قابل جمع شدن و انعطاف است که امکان طراحی راحت تر محصول (فاقد چانه های ناخوشایند) و همچنین انتقال سریع سیگنال های الکتریکی را فراهم می‌کند. این فناوری گرانتر از اف‌پی‌سی‌بی قدیمی است.

بخش الکترو‌مکانیک سامسونگ در تولید صفحه نمایش ها سال گذشته تصمیم به خروج از تجارت آراف‌پی‌سی‌بی را گرفته بود، زیرا در دو سال گذشته سودی ندیده است. آخرین محصولی که سامسونگ این فناوری را برای آن عرضه کرد، آیفون 12 بود و ظاهراً ممکن است پس از تولید آیفون 13 نیز تجارت این فناوری به پایان عمر خود برسد .

پیش‌ بینی می‌شود امسال سامسونگ 110 میلیون صفحه نمایش برای آیفون ها عرضه کند و پس از آن ال جی با 50 میلیون و شرکت BOE با 9 میلیون عرضه در رتبه های دوم و سوم قرار می‌گیرند.


منبع : gsmarena

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا