بررسیآیفونموبایل

تست عمر باتری آیفون 12 پرو: فاجعه ای برای گیمر ها

اپل مدتی پیش از ایفون های جدید و جنجالی خود رونمایی کرد. حالا جدید ترین تست های انجام شده بر روی این گوشی ها حاوی اخبار چندان خوشایندی نیستند.

آیفون 12 پرو جدید اپل با طراحی زیبا و لبه های تخت ارائه می شود که یادآور آیفون 5 است. اما در داخل گوشی نیز همه چیز جالب است. زیرا آیفون 12 پرو از پشتیبانی 5G برخوردار است و از تراشه A14 بایونیک بهره می‌برد. با اینکه اپل نسبت به آیفون های دو سال گذشته تا 50٪ عملکرد CPU و GPU بهتر را وعده داده است اما ظرفیت باتری آیفون های جدید خود را کاهش داده. حال باید دید که این اتفاق تا چه حد در شارژدهی آیفون های حال حاظر تاثیر دارد.

در بررسی آیفون 12 پرو سایت GSMARENA قبلاً اشاره شده بود که باتری این تلفن ممکن است تا 2 روز دوام نیاورد، اما با یک بار شارژ می تواند انرژی مورد نیاز کاربران عادی ​​را برای یک و نیم روز تامین کند. در هر صورت، بیایید ببینیم آزمایش باتری چه چیزی را به ما نشان می دهد. و اینکه آیفون 12 پرو جدید در برابر آیفون های قبلی و برخی از رقبای اندرویدی آن از نظر دوام باتری چقدر خوب است. ناگفته نماند که آیفون 12 و آیفون 12 پرو هر دو از باتری کم ظرفیت 2815 میلی آمپر ساعتی بهره می برد.

وبگردی

تست باتری لایف آیفون 12 پرو: فاجعه ای برای گیمر ها
در تست وبگردی، آیفون 12 پرو نسبت به آیفون 11 پرو سال گذشته بیشتر دوام آورد – حدودا 4 ساعت بیشتر. آیفون 12 جدید نیز عملکر بهتری از آیفون 11 دارد و حدودا یک ساعت بیشتر دوام می آورد.

اما در مقایسه با رقبای اندرویدی این اعداد خیلی هم چشمگیر نیستند. البته همین که آیفون های حال حاظر با این ظرفیت باتری پا به پای رقبای اندرویدی آمده اند کاملا چشمگیر است.

پخش ویدیو در یوتیوب

تست باتری لایف آیفون 12 پرو: فاجعه ای برای گیمر ها
اینجا همه چیز جالب می‌شود. گوشی های سامسونگ معمولاً در ماندگاری باتری هنگام پخش ویدئو از یوتیوب بسیار عالی عمل می کنند و اینجا هم از این قاعده مستثنی نیستند و در این حالت از آیفون های جدید اپل به طور قابل توجهی بهتر عمل می‌کنند. آیفون 12 پرو کمی جلوتر از آیفون 11 پرو سال گذشته است. اما آیفون 12 از مدل قبلی خود کاملا عقب افتاده است.

با توجه به ظرفیت باتری آیفون های جدید، حدود شش ساعت و نیم پخش مداوم از YouTube خیلی بد نیست. اما باید انتظار بالاتری داشته باشیم.

بازی های 3بعدی

تست باتری لایف آیفون 12 پرو: فاجعه ای برای گیمر ها
شاید بزرگترین شگفتی این باشد که محصولات جدید اپل در تست بازی های سه بعدی خیلی ضعیف عمل کردند. هر دو تقریباً فقط سه ساعت دوام آوردند که بسیار عقب تر از رقابت و حتی عقب تر از آیفون های سال گذشته است.

حقیقتا نتایج بقدری بد و تکان دهنده بود که برای تایید صحت داده ها، آزمایش برای بار دوم تکرار شد. ناگفته نماند که سایت GSMARENA برای انجام این تست بازی های Call of Duty Mobile و Minecraft را روی گوشی ها اجرا کرده است. هر دو آیفون ها در هنگام اجرای تست بسیار گرم شدند و درصد باتری با سرعت هرچه تمام تر شروع به کم شدن کرد، اما پس از اتمام تست، دمای گوشی ها به حالت عادی برگشت. و مصرف باتری هم متعادل تر شد. در حال حاضر، به نظر می رسد که در بین بسیاری از بازی های معروف 3D و تراشه A14 بایونیک که در جدیدترین آیفون ها استفاده می شود، مشکلات جدی ای وجود دارد.

اگر شما یک گیمر حرفه ای هستید و دائما در حال بازی با گوشی خود هستید شاید آیفون 11 پرو خود را ترجیح بدهید زیرا که هم دمای کمتری تولید می‌کند هم مصرف باتری بهینه تری دارد.

نتیجه گیری

تست باتری لایف آیفون 12 پرو: فاجعه ای برای گیمر ها

اگر شما جزء کاربرانی هستید که بیشتر با شبکه های اجتماعی سر و کار دارید آیفون های جدید برای شما گزینه های بدی نیستند. اما اگر یک کاربر نسبتا حرفه ای هستید و با گوشی خود بازی های زیادی را اجرا می‌کنید. آیفون های جدید اپل فعلا نمی‌توانند انتخاب اول شما برای خرید باشند.

نظر شما چیست چه احساسی نسبت به این نتایج دارید؟

منبع phonearena

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا