آموزشبرنامه های کاربردینرم افزار

آموزش اجرای تمام اپلیکیشن‌ها در حالت افقی

در این پست خواهید آموخت که چگونه در اندروید بتوانید هر اپلیکیشن را در حالت افقی اجرا کنید

قطعا شما هم یکی از کاربران اینستاگرام هستید و از اجرای این برنامه در حالت Portrait 1 خسته شده اید و یا شاید برای مشاهده یک ویدیو، خواسته باشید آن را در حالت Landscape 2 تماشا کنید اما این امکان فراهم نشده است. در این که اینستاگرام تنها برای حالت Portrait طراحی شده است، تردیدی نیست اما اینجا قصد داریم راهی برای اجرای این برنامه در حالت Landscape، راه حلی ارائه کنیم.

برای تغییر حالت نمایش برنامه‌هایی مانند اینستاگرام، برخی اپلیکیشن‌های شخص ثالث وجود دارد که این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند مانند Rotation Control. پس از نصب و اجرای این اپلیکیشن، اختیار کامل چرخش و نمایش هر اپلیکیشن دیگر در حالت‌های Landscape و Portrait در دستان شما خواهد بود.

اپلیکیشن Rotation Control

پس از اولین اجرای اپلیکیشن Rotation Control، از شما اجازه نمایش تنظیمات در نوار اعلان از شما دریافت می‌شود تا در هر بخش از سیستم عامل اندروید و در هر اپلیکیشن دیگری، امکان چرخش نمایشگر، فراهم شود.

از دیگر امکانات این نرم افزار می‌توان به تعریف حالت نمایش همیشگی یک در اپلیکیشن در حالت Portrait و Landscape اشاره کرد. همچنین می‌توانید در تنظیمات Rotation Control، فرمان اجرای خودکار با روشن شدن تلفن همراه را صادر کنید تا همیشه در نوار اعلان‌ها، این اپلیکیشن در دسترس بماند.

اجرای برنامه‌ها در حالت Landscape با Rotation Control

به بیان دیگر اگر اینستاگرام را در حالت Landscape قرار دهید، هر بار پس از اجرا دیگر لازم به تنظیم مجدد نیست و همیشه به صورت Landscape اجرا خواهد شد.


دانلود اپلیکیشن Rotation Control از گوگل پلی


منبع: Phonearena

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا