گوگل پیکسلموبایل

چیپست Tensor گوگل همان اگزینوس سامسونگ است

اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد چیپست جدید گوگل که با نام Tensor در پیکسل‌های سری 6 بکار می‌رود همان چیپست اگزینوس بکار رفته در سری اس 21 سامسونگ است که توسط گوگل شخصی سازی شده.

گوگل قبلاً موضوع توسعه چیپست رده بالا خود که از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند و Tensor نام دارد را مطرح کرده است. سری بعدی گوگل پیکسل 6 اواخر امسال با چیپست Tensor عرضه می‌شوند. با این حال، نشانه‌های قوی وجود دارد که چیپست Tensor در واقع یک تراشه Exynos است، به احتمال زیاد این تراشه همان تراشه‌ای است که در سری Galaxy S21 امسال رونمایی شد.

چیپست Tensor همان چیپست Exynos 9855 سامسونگ است

سامسونگ مدت‌هاست روی چیپست Exynos 9855 کار می‌کند که با کد Whitechapel نامگذاری شده است. این کد نام همان اسم رمز چیپست Google Tensor است. انتظار می‌رود چیپست Tensor عملکردی بین Exynos 2100 و Exynos 2200 که هنوز عرضه نشده داشته باشد.

چیپست Tensor اولین پردازنده رده بالای گوگل است که این شرکت در حال همکاری با سامسونگ به آن دست پیدا کرده. تلفن‌های هوشمند پیشین گوگل پیکسل از پردازنده‌های Qualcomm Snapdragon استفاده می‌کردند. متاسفانه گوگل جزئیات چیپست Tensor را پنهان نگه داشته است، اما این شرکت به قابلیت‌های برتر هوش مصنوعی (AI) آن اشاره می‌کند.

نه گوگل و نه سامسونگ به طور رسمی ماهیت پردازنده Tensor را تأیید نکرده‌اند. سامسونگ می‌تواند Tensor با فرایند ساخت LPE 5 نانومتری تولید کند. اگر شایعات مورد Tensor درست باشد، این چیپست می‌تواند عملکردی در سطح پرچمداران را در تلفن‌های هوشمند جدید Pixel 6، هنگامی که در اواخر امسال رونمایی شوند، ارائه دهد. البته ناگفته نماند اواخر امسال چیپست‌ نسل بعدی کوالکام معرفی خواهد شد و ممکن است این چیپست را به کلی به چالش بکشد.


منبع: gizmochina

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا