گوگل پیکسلموبایل

پیکسل‌های گوگل به قابلیت اندازه گیری ضربان قلب مجهز می‌شوند

گوشی‌های هوشمند گوگل پیکسل، به زودی می‌توانند ضربان قلب را با استفاده از دوربین اندازه گیری کنند.

گوگل اخیراً بر روی کاربردی تر کردن گوشی های Pixel خود کار کرده و به جای ارائه مشخصات پیشرفته، تمرکز خود را برای ارائه تجربه کاربری بهتر تغییر داده است. در همین راستا، این غول فناوری سعی در ارائه برخی از ویژگی های جالب توجه داشته است. در تازه ترین اقدام، این شرکت اعلام کرده است که مانیتور جدید ضربان قلب و ضربان تنفس را به برنامه Fit خود در تلفن های هوشمند Pixel اضافه می‌کند. این ویژگی قرار است اواخر این ماه در دسترس همه کاربران باشد اما هنوز تاریخ مشخصی مشخص نشده است.

جالب اینجاست که هر دو ویژگی مذکور به دوربین گوشی هوشمند متکی هستند. برای کنترل ضربان قلب کاربر، با حرکت خون از طریق نوک انگشت ها، تغییر رنگ را ردیابی می‌کند. و برای نظارت بر میزان تنفس، بالا و پایین رفتن قفسه سینه کاربر را ردیابی می‌کند.

این شرکت تصریح کرده است که این ویژگی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد تا سلامتی کلی را ردیابی کنند و افزود که نمی‌تواند مانند شرایط پزشکی ارزیابی یا تشخیص دهد. جک پو، مدیر محصول در Google Health، گفت: “یک پزشک با مشاهده بالا و پایین آمدن قفسه سینه، میزان تنفس بیمار را محاسبه می‌کند و ویژگی Google از این روش تقلید می‌کند. روش یادگیری ماشین که ما از آن استفاده می کنیم اساساً سعی در تقلید از آن دارد.

ویژگی نظارت بر ضربان قلب مشابه آنچه سامسونگ در چندین گوشی هوشمند Galaxy از جمله Galaxy S10 ارائه داده است می‌باسد. با این حال، غول کره‌ای این ویژگی را از Galaxy S10E ،Galaxy S20 و تلفن های عرضه شده پس از آن حذف کرد.


منبع: gizmochina

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا