سامسونگسخت افزار

گلکسی نوت 20 اولترا در صدر رده‌بندی نمایشگرها قرار گرفت

نمایشگر آخرین پرچمدار سامسونگ در صدر رده‌بندی وبسایت معتبر DXOMark قرار گرفت

وبسایت DXOMark در بین فعالان حوزه فناوری و تلفن‌های هوشمند، نامی معتبر برای امتیازدهی دوربین‌ها به حساب می‌آید که ابتدا کار خود را با سنجش دوربین‌های اصلی آغاز کرد و بعد دوربین سلفی را نیز در دستور کار خود قرار داد. و حالا نیز با سنجش خودکار نمایشگر تلفن‌های هوشمند، کار خود را گسترش داده است و در همین راستا، جدیدترین رده‌بندی کیفی نمایشگرها را رسما اعلام کرده است. آخرین پرچمدار سامسونگ، Galaxy Note 20 Ultra، برنده این رقابت شد.

البته نباید با اطمینان از این سنجش و امتیاز آن صحبت به میان آورد چون در حال حاضر رقابت نمایشگرهای مورد بررسی DXOMark تنها در بین چند مدل تلفن همراه هوشمند صورت گرفته است؛ مدل‌هایی که در این سنجش حضور داشتند به این شرح هستند: Galaxy Note 20 Ultra – OnePlus 8 Pro – Galaxy S20 Ultra 5G – Apple iPhone 11 Pro Max – TCL 10 Pro – Oppo Find X2 Pro – Xiaomi Mi 10 Ultra – Asus ROG Phone 3 – Xiaomi Black Shark 3 Pro.

در تست DXOMark برای سنجش نمایشگرها، معیارهایی همچون خوانایی، غلظت رنگ‌های واقعی، حرکت (Refresh rate) و قدرت پذیرش لمس در نظر گرفته شده است که براساس نتایج به دست آمده، امتیاز کلی را محاسبه کرده‌اند. همچنین برای دقت بیشتر این آزمایش، علاوه‌بر آزمون‌های خودکار، کیفیت نمایشگرها از دید کاربران در دنیای واقعی نیز مورد بررسی قرار گرفته است. در توضیحات این وبسایت آمده است که در مرحله سوم تخصصی این آزمایش، کیفیت پذیرش لمس نمایشگرها در شرایط استفاده از دستکش، کیفیت پخش ویدیو و افت فریم بازی‌ها نیز بررسی گردیده است.


منبع: Gizmochina

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا