سامسونگموبایل

آیا اگزینوس 2100 از اسنپدراگون 875 قوی تر خواهد بود؟

حساب کاربری آیس یونیورس در توییتر تایید کرد که عملکرد پردازنده مرکزی اگزینوس 2100 نسبت به اسنپدراگون 875 بهتر خواهد بود.

سامسونگ اخیرا از پردازنده میانرده و پر سر و صدای اگزینوس 1080 رونمایی کرده است. این اولین SOC غول کره‌ای است که مبتنی بر فرآیند ۵ نانومتری تولید شده‌. همچنین نتایج بنچمارک فاش شده از این تراشه حاکی از عملکرد بهتر آن نسبت به تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس است.

ما همچنین می‌دانیم که سامسونگ یک تراشه پرچمدار هم در دست ساخت دارد؛ تراشه‌ای که گفته می‌شود بسیار قدرتمند است و از تراشه‌های فعلی توان پردازشی به مراتب بیشتری دارد، اما سوال اصلی اینجاست که آیا این تراشه از اسنپدراگون 875 قدرتمند تر خواهد بود ؟

اگزینوس

روز گذشته، حساب کاربری Ice Universe در توییتر با انتشار یک پست تایید کرد عملکرد پردازنده مرکزی اگزینوس 2100 قطعا از اسنپدراگون 875 بهتر است. همانطور که می‌دانید سامسونگ به طور معمول گوشی‌های پرچمدار خود را در کشور های آمریکا و چین با پردازنده اسنپدراگون و در بقیه بازار ها از جمله اروپا و خاورمیانه با پردازنده اگزینوس راهی بازار می‌کند‌. به همین دلیل اغلب تفاوت‌ هایی میان این دو نسخه دیده می‌شود و در چند سال اخیر هم نسخه‌های مجهز به اسنپدراگون پرچمداران سامسونگ عملکرد بسیار بهتری نسبت به نسخه‌های اگزینوس از خود نشان دادند. بنابراین امری طبیعی است که بسیاری از کاربران اروپایی خواستار نسخه مجهز به اسنپدراگون هستند. به همین خاطر سامسونگ امسال تصمیم گرفت که به‌جای هسته‌های مگنوس سفارشی خود، از هسته‌های پردازشی ARM استفاده کند. در نتیجه این می‌تواند همان دلیلی باشد که باعث بهبود چشمگیر اگزینوس ۲۱۰۰ شده نسبت به نسل پیشین شده.

طبق شایعات قبلی انتظار داریم که هر دو تراشه اگزینوس ۲۱۰۰ و اسنپدراگون ۸۷۵ به یک هسته Cortex-X1، سه هسته Cortex-A78 و چهار هسته Cortex-A55 تجهیز شده باشند. پس تقریبا مسلم است که حتی اگر نسخه اگزینوس یا نسخه اسنپدراگون از دیگری عملکرد ضعیفتری داشته باشد، گپ میان آنها خیلی نخواهد بود. البته اینها فقط مرتبط به پردازنده مرکزی هستند و باید دید فاصله این دو تراشه در پردازش های گرافیکی چقدر خواهد بود.

منبع: phonearena

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا