اندرویدسیستم عامل

تصاویری از طراحی بصری اندروید 12 منتشر شد

تصاویری از طراحی بصری اندروید 12 در انجمن XDA منتشر شده که تغییر اساسی نسخه بعدی سیستم عامل گوگل را نشان می‌دهند.

اگر Google از الگوی قبلی خود پیروی کند، اولین پیش نمایش برنامه نویسان اندروید 12 باید در ماه جاری منتشر شود. پیش از آن، امروز درز تصاویری از طراحی اندروید 12، یک تغییر اساسی بصری در سیستم عامل Google را نشان می‌دهد. ماه گذشته، ما گزارش دادیم که Google در حال کار بر روی یک سیستم تم داخلی برای اندروید 12 است. تصاویر طراحی نسخه بعدی سیستم عامل گوگل توسط RKBDI، در انجمن XDA منتشر شده که گفته می‌شود از جلسات توجیهی Google با شرکای OEM به بیرون درز کرده است.

تصاویر طراحی اندروید 12

در تصاویر منتشر شده می‌بینیم که تمام قسمت های سیستم عامل اندروید 12، از نوار ابزارک‌ها گرفته تا کادر جستجو با رنگ تصویر زمینه که تپه های شنی را به نمایش گذاشته است مطابقت دارند همچنین چندین ابزارک پیام های اخیر، تماس های از دست رفته و… را نشان می‌دهند. این ابزارک‌ها با اندازه 2 × 1 طراحی شده‌اند.

از سایر موارد برجسته به نمایش در آمده در این تصاویر می‌توان به تطابق آیکون سه برنامه تلفن، ساعت و دوربین با رنگ پس زمینه اشاره کرد. پیکسل لانچر نیز شخصی سازی شده و حالا ابزارک نمایش تاریخ می‌تواند در سمت چپ بالا صفحه نمایش قرار بگیرد و طراحی آن بهبود یافته است.

در قسمت حریم خصوصی نیز، اندروید 12 هنگام فعال بودن میکروفون یا دوربین مانند رابط کاربری اکسیژن او اس وان‌ پلاس به کاربران هشدار می‌دهد. در گوشه بالا سمت راست وضعیت فعال بودن میکروفون یا دوربین در یک کادر سبز رنگ کوچک نمایش داده می‌شود که با لمس کردن آن از روی برگه اعلان، اطلاعات بیشتری با پیوند به تنظیمات ارائه می‌شود.

با توجه به ماهیت اولیه تصاویر طراحی نسخه بعدی سیستم عامل گوگل، همه مواردی که در اینجا مشاهده می‌شود در دوره پیش نمایش هستند و ممکن است در نسخه نهایی تغییر کنند. این تصاویر فقط با هدف معرفی ماهیت طراحی اندروید 12 به سازندگان تلفن‌های همراه منتشر شده‌اند.

نظر شما در مورد طراحی اندروید 12 چیست؟


منبع: 9to5google

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا